Pradžia |  Apie fondą  |  Organizacijos  |  S/Y "Laisvė"  |  STS "Brabander"  |  Knygos  |  Straipsniai  |  Nuorodos  |  Rėmėjai 
  KLAIPĖDOJE - SAVAS MOKOMASIS BURLAIVIS
 
KIEKVIENAM UOSTAMIESČIUI TURĖTI GYVĄ, PLAUKIOJANTĮ SENAS JŪREIVYSTĖS TRADICIJAS PRIMENANTĮ BURLAIVĮ – PRESTIŽO IR PASIDIDŽIAVIMO DALYKAS. TOKIE LAIVAI DUODA PRAKTINĘ NAUDĄ RENGIANT BŪSIMUS LAIVAVEDŽIUS IR KITUS SPECIALISTUS DARBUI JŪROJE, JIE REPREZENTUOJA SAVO UOSTĄ IR ŠALĮ TOLIMESNIUOSE VANDENYSE, SVETIMŲ VALSTYBIŲ UOSTUOSE, TARPTAUTINĖSE JŪROS ŠVENTĖSE, TOKIOSE, KAIP KASMETINĖS REGATOS “TALL SHIPS’ RACES”. KLAIPĖDAI TOKIO LAIVO TRŪKO. DABAR JIS YRA – “BRABANDER”.

daugiau ...

  Imigrantas iš Brabanto
 
“Brabander” lietuviškai būtų “Brabantietis”. Brabantas - nuo Karolingų laikų žinoma feodalinė valda, kunigaikštystė į vakarus nuo žemutinio Reino. Šiandien Belgijoje yra Brabanto provincija, Nyderlanduose - Šiaurės Brabanto provincija (šalies pietuose). Taigi mainais už daugybę anuose kraštuose duoneliaujančių vargšų ateivių iš Lietuvos turime solidų naujakurį, kurį atsikvietėme už gerus 2 mln. litų, ir gal nepermokėjome. Laivas įgytas Klaipėdos universitetui; jo tiesioginė paskirtis – talkinti moksliniams tyrimams Baltijos jūroje, taip pat grūdinti būsimus laivavedžius ir laivų inžinierius, studijuojančius universitete Jūreivystės institute. Be to, šitoks laivas - didis reginys kiekvieno akiai ir priminimas, kad Klaipėda - viduramžius siekiančių tradicijų uostas.

daugiau ...

  Biografijos paslaptys
 
Apie laivo kilmę ir praeitį bent jau internetu prieinamuose šaltiniuose, specialiose burlaivių duomenų bazėse žinių striuka. Pažymima, kad “Brabander” pastatytas 1977 m. Drimelene (Šiaurės Brabante) Dricon dirbtuvėse. Jau ne šiame kontekste minima laivų statykla Dricon Scheepskonstructie, bet apie ją daugiau duomenų, net adreso neaptikta, tik du žodžiai apie jos veiklą: laivų statyba ir remontas. Beje, nei pats Drimeleno kaimelis (apie 600 gyventojų), nei tuo vardu vadinamas didesnis administracinis vienetas (kaip mūsų seniūnija) su keliom stambesnėm gyvenvietėm šiandien nesigiria turį laivų ar jachtų statyklą. Gal jos išvis nėra?

daugiau ...

  Ką duos "Brabanderis" Lietuvai?
 
2006 m. “Brabanderį” Klaipėdos universitetui pardavė aukštos kvalifikacijos brokerių ekspertų firma Van der Vliet Quality Yachts, kurios specializacija - prekyba olandiškos kilmės didesnėmis nei 18 m ilgio jachtomis. Tų metų lapkričio mėnesį laivą parplukdė kapitono Valdemaro Vizbaro vadovaujama įgula; į naują uostą vykstančiam “Brabanderiui” Neptūnas “pamojavo” 8-9 balų vėjais. Prie krantinės prisaituotame savame mokomajame laive universiteto senatas surengė nepaprastą posėdį – pirmąsyk ant vandens. Prasidėjo naujas lavo gyvenimo etapas.

daugiau ...